Start a new topic

انصراف از پناهندگی در ترکیه و بازگشت مجدد به ترکیه و درخواست پناهندگی

با سلام.

من حدود پنج ماه پیش به صورت قانونی به ترکیه رفتم و تقاضای پناهندگی دادم.بعد به پلیس شهرم رفتم و اونجا کیمیلیک گرفتم.حدود دو ماه و نیم در ترکیه بودم.بعد از اون با من تماس گرفتند و گفتن که مشکلم در ایران بوسیله وکیلم حل شده.من هم رفتم پلیس شهرم و انصراف دادم.البته به یوان برای انصراف نرفتم.به همون پلیس شهرم مراجعه کردم و نامه انصرافمو نوشتم و برگه خروجمو گرفتم و به ایران بازگشتم.حالا بعد از پنج ماه باز هم برای من مشکل ایجاد کردن.حالا مجبورم هستم باز به ترکیه برم و تقاضای پناهندگی بکنم.یک سوال برای من پیش اومده اینکه:من در اینترنت سرچ کردم.در بعضی جاها نوشته بودند که اگر کسی در ترکیه از پناهندگی انصراف بده و به کشورش برگرده تا پنج سال دیگه نمیتونه بره ترکیه یا هر کشور دیگه های اعلام پناهندگی کنه.آیا این گفته درسته؟آیا صحت داره؟یعنی من دیگه نمیتونم تا پنج سال اعلام پناهندگی کنم.؟ وسوال دومم اینکه  من حدود دو ماه و نیم بیشتر در ترکیه نبودم. و انصراف دادم و اومدم.ولی در جایی در این وب سایت نوشته بود که اگر بالاتر از مدت ویزا کسی بمونه یا اینکه در پلیس ثبت نام کرده باشه امکان داره تا پنج سال ممنوع الورود بشه به ترکیه.خوب من در پلیس ثبت نام کردم و کیمیلیک هم گرفتم ولی کمتر از 3 ماه برگشتم.خوب تکلیف من چی میشه.؟آیا امکان داره چون در پلیس ثبت نام کردم تا 5 سال من رو ممنوع الورود بکنن یا نه؟ تو رو خدا منو راهنمایی کنید. بد تحت فشار هستم. نمیدونم چه کار کنم.خواهش میکنم دقیقا بگید من باید چه کار کنم. با تشکر و سپاس

1 person has this question
Login or Signup to post a comment